لمس کردن اندام دستکش طراحی عضلات

لمس کردن: اندام دستکش طراحی عضلات محققان هوشمند اخبار علمی و آموزشی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی قضات متخلف مجازات و قضات شایسته تشویق می شوند / سخنگوی قوه قضاییه

سخنگوی قوه قضاییه با تاکید بر حفظ آبرو و حیثیت افراد در برخورد با فساد، گفت: قضات متخلف، مجازات و قضات شایسته تشویق می شوند. 

قضات متخلف مجازات و قضات شایسته تشویق می شوند / سخنگوی قوه قضاییه

سخنگوی قوه قضاییه:قضات متخلف مجازات و قضات شایسته تشویق می شوند

عبارات مهم : ایران

سخنگوی قوه قضاییه با تاکید بر حفظ آبرو و حیثیت افراد در برخورد با فساد، گفت: قضات متخلف، مجازات و قضات شایسته تشویق می شوند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای روز یکشنبه در صد و بیست و چهارمین نشست خبری راجع به عملکرد قضات افزود: افراد متخلف هر لحظه باید مورد مجازات قرار گیرند، ولی انسان در کنار افرادی که می خواهد تنبیه کند، افراد دارای خدمت مفید، صادق و پرتلاش را هم باید پاداش دهد.

وی اضافه کرد: قضات سالیان سال از وقت شخصی خود، وقف و ایثار می کنند پرونده را به منزل می برند و ساعت ها وقت صرف می کنند و احکام متقنی هم دارند.

قضات متخلف مجازات و قضات شایسته تشویق می شوند / سخنگوی قوه قضاییه

معاون اول قوه قضاییه خاطرنشان کرد: دادسرای انتظامی قضات، افرادی را که خدمات شایسته و بیش از حد موظفی تلاش کردند شناسایی و به رییس قوه معرفی می کند تا مورد تشویق قرار گیرند؛ می تواند این تشویق ها مادی و هم معنوی باشد.

به گفته وی، مرکز حفاظت قوه قضاییه هر وقت به افراد بسیار شایسته و خوب رسید، اینها را جهت تشویق معرفی می کنند؛ پیش تر این کار سالی یک تا دوبار انجام می گرفت الان چنین نیست و هرجا موردی مشاهده شد مورد تشویق قرار می گیرند و اگر افرادی که خدای ناکرده شیطان گولشان زد مجازات می شوند و مجازات ارزش بیش از بقیه افراد است.

سخنگوی قوه قضاییه با تاکید بر حفظ آبرو و حیثیت افراد در برخورد با فساد، گفت: قضات متخلف، مجازات و قضات شایسته تشویق می شوند. 

محسنی اژه ای با بیان اینکه براین باوریم که در همه دستگاه ها باید با فساد مبارزه شود، گفت: اگر با فساد مبارزه شود، زحمات و تلاش های تلاش گران بی نتیجه نمی ماند.در دولت ممکن است هزاران کارمند خدوم باشد و یک نَفَر می تواند آنان را خدشه دار کند و در قوه قضاییه هم هزاران قاضی مخلص، جهادگر و پاکدست داریم و اگر یک فساد را ببینیم بویژه اگر مالی باشد، حیثیت و زحمات سایر همکاران را خدشه دار می کند.

وی اضافه کرد: اگر جرم قضات اثبات شد این افراد به مردم معرفی می شوند و ممکن است بعضی همکاران بگویند به حیثیت قضات خدشه وارد می شود؛ باید تعداد متخلفان و به آنانی که هشدار داده شد و توجه نکردند باید مشخص شود.

**کیفرخواست اتفاق قطار پایتخت کشور عزیزمان ایران مشهد صادر نشده است

قضات متخلف مجازات و قضات شایسته تشویق می شوند / سخنگوی قوه قضاییه

سخنگوی قوه قضاییه راجع به آخرین اوضاع پرونده اتفاق قطار پایتخت کشور عزیزمان ایران مشهد گفت: همانطور که استحضار دارید تعدادی در این اتفاق مجروح و تعدادی هم کشته شدند و هر وقت انسان یادش می آید، متاثر می شود.

وی ادامه داد: جهت افراد مصدوم، نظر نهائی دکتر باید بیاید که آیا این مصدوم خوب می شود یا نه و بیمه چقدر است؟ پرونده هنوز منجر به کیفرخواست نشده ولی درعین حال معطل هم نمانده است.

سخنگوی قوه قضاییه با تاکید بر حفظ آبرو و حیثیت افراد در برخورد با فساد، گفت: قضات متخلف، مجازات و قضات شایسته تشویق می شوند. 

محسنی اژه ای گفت: افرادی که به مباشرت متهم بودند، شناسایی شد و پرونده افرادی که مسئولیت هایی داشته اند و مسبب اتفاق بودند، جهت پیگیری به پایتخت کشور عزیزمان ایران آمده هست. تعداد مباشر، مسبب و معاون این اتفاق مشخص نیست.

** علنی یا غیرعلنی بودن دادگاه تجدیدنظر بقایی

معاون اول قوه قضاییه در پاسخ به پرسشی درخصوص بیانات وکیل بقایی راجع به علنی بودن دادگاه تجدیدنظر این متهم و اجازه ورود ندادن به خبرنگاران ، گفت: از ناحیه قاضی چنین چیزی اعلام نشده است.

قضات متخلف مجازات و قضات شایسته تشویق می شوند / سخنگوی قوه قضاییه

وی افزود: اینجا موضوعی مطرح است که اصولا در دادگاه تجدیدنظر بحث علنی یا غیرعلنی بودن دادگاه وجود دارد یا نه که در قانون هم شفافیت مورد نیاز در این باره وجود ندارد.

** باقر نمازی آزاد نشده است

محسنی اژه ای راجع به شایعه آزادی باقر نمازی فرد دو تابعیتی کشور عزیزمان ایران و امریکا، گفت: ایشان آزاد نشده است.

وی ادامه داد: او هم مانند بقیه محکومان به مرخصی سه روزه رفت و بعد تقاضا کرد با توجه به نیازشان جهت مراجعه به دکتر و ادامه دادن روند درمان، سه روز دیگر مرخصی اش تمدید شد.

** همه افرادی که دیماه دستگیر شده است اند با اغتشاشات مرتبط نیستند

سخنگوی قوه قضاییه ممکن است افرادی در آن وقت شناسایی نشده بودند و فرار کردند و یا اینکه تعمدا او را دستگیر کردند تا زیاد کارهای او را دنبال کنند و بعد از دی ماه دستگیر شده است اند. افرادی هم در اینترنت فعال بودند و جرمی مرتکب شده است اند و ممکن است منتسب به فرد یا جناحی باشد ولی علت بر این نیست که انجام کار مجرمانه اش به آن جناح مربوط است و تا زمانی که این مسایل آخر نیابد در حد حدس و گمان است.

**صدور ١٢٠ کیفرخواست در پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت اغتشاشات اخیر

محسنی اژه ای با بیان اینکه ٢٤٦ نفر در حال حاضر بابت اغتشاشات اخیر بازداشت هستند ، گفت: البته در اغتشاشات اخیر بعضی از این افراد ارتباط مستقیم نداشتند.

وی ادامه داد: در پایتخت کشور عزیزمان ایران ٤ نفر بازداشت هستند؛ ١٢٠ کیفرخواست در پایتخت کشور عزیزمان ایران صادر شد و در استان ها اتهامی که از ناحیه دادسرا اعلام شد، کیفرخواست صادر شد یا در حال صادر شدن است.

** راجع به بازداشت شدگان کشف حجاب اخیر

معاون اول قوه قضاییه راجع به اوضاع دختران جوانی که اخیرا بدلیل کشف حجاب بازداشت شده است اند، گفت: افرادی بصورت تشکیلاتی و با دستور گرفتن از خارج، این کار را انجام داده اند و نشانه ارزش صرفا بحث حجاب نیست که این افراد به تناسب جرم و تشکیلاتی بودن ارزش با آنان برخورد می شود ؛ اگر جرم این افراد ثابت شود جهت خود و خانواده هایشان سخت می شود.

وی با بیان اینکه زیاد این افراد مواد صنعتی زده بودند و فریب خوردند و از کارشان پشیمان هستند، گفت: این افراد طبیعی است نه قرارشان سنگین است و نه سخت گیری به آنان می شود؛ بویژه افرادی که جوان و مجرد هستند می خواهند ادامه تحصیل دهند و در آینده ممکن است با مسئله مواجه شوند.

محسنی اژه ای اضافه کرد: این افراد هم احساس می شود فریب خوردند و همبا صرف مواد صنعتی دست به این کارها زدند که از خانواده ها می خواهیم مراقب فرزندانشان باشند.

** ٢ میلیارد و ٦٦٠ میلیون یورو مجموع بدهی بابک زنجانی

سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه نه تنها همه بدهی مه آفرید امیرخسروی استیفا شد بلکه ٧٠٠ میلیارد تومان جزای نقدی هم از اموالش دریافت شد، راجع به بدهی بابک زنجانی گفت: بابک زنجانی یک میلیارد و ٤٢٧ میلیون و ٥٠٠ هزار یورو باید بابت نفت به شرکت نفت می داد که نداد.

وی ادامه داد: یک میلیارد و ٢٠٠ میلیون یورو هم پولی بود که به او داده بودند تا به پیمانکاران پرداخت کند و او ٦٥٠ میلیارد یورو بابت حواله ای که کرده بود، پرداخت کرد. دکل در خارج از کشور ٧٩ میلیون و ٥٠٠ هزار دلار قیمت داشت که به شرکت نفت داد. ٦٠٠ و خورده ای میلیون یورو، نفت به شرکت خارجی فروخت طلبکار است و علیه خریدار طرح دعواست که باید دید به جایی می رسد یا نه.

اژه ای اضافه کرد: ١٦ هزار و ٥٤٠ میلیارد و ٧٥٣ میلیون ریال از اموال داخل کشور او شناسایی شده است هست؛ ولی او دو ادعا دارد یکی اینکه همه اینها کل طلب من نمی شود و از طرفی این مدت پول من دستش مانده است.

سخنگوی قوه قضائیه با بیان اینکه تا کنون ٦ جلسه دادگاه جهت پرونده دکل نفتی برگزار شد ، اظهارکرد: وقت آخر دادگاه را با توجه به میزان دفاع نمی شود، بیان کرد.

**آلودگی هوا

محسنی اژه ای راجع به اینکه آیا دستگاه قضاییه در مباحث آلودگی هوا ورود می کند یا نه، گفت: قوه قضاییه راجع به آلودگی هوا و مباحث تخصصی، نمی تواند از اول ورود کند و تا زمانی که گزارشات از مرجع رسمی تخصصی روشن نشود، قوه قضاییه نمی تواند جهت برخورد با قضیه وارد شود.

واژه های کلیدی: ایران | تشویق | قوه قضاییه | محسنی اژه ای | سخنگوی قوه قضاییه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs