لمس کردن اندام دستکش طراحی عضلات

لمس کردن: اندام دستکش طراحی عضلات محققان هوشمند اخبار علمی و آموزشی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری جایزه ۱۰۰ هزار دلاری جهت نویسنده منزوی ، توماس پینچون برنده شد

توماس پینچون نویسنده آمریکایی به عنوان نویسنده برنده جایزه ۱۰۰ هزار دلاری کریستوفر لایت‌فوت واکر جهت ادبیات گزینش شد.

جایزه ۱۰۰ هزار دلاری جهت نویسنده منزوی ، توماس پینچون برنده شد

توماس پینچون برنده شد/ جایزه ۱۰۰ هزار دلاری جهت نویسنده منزوی

عبارات مهم : برنده

توماس پینچون نویسنده آمریکایی به عنوان نویسنده برنده جایزه ۱۰۰ هزار دلاری کریستوفر لایت فوت واکر جهت ادبیات گزینش شد.

به گزارش مهر، آکادمی هنر و ادبیات آمریکا از توماس پینچون به عنوان برنده جایزه هر سال کریستوفر لایت فوت واکر ۲۰۱۸ نام برد.

این جایزه ۱۰۰ هزار دلاری جهت تجلیل از نویسنده ای که مشارکتی تاثیرگذار در ادبیات آمریکا داشته باشد، هر دو سال یک بار اهدا می شود.

این جایزه از سوی امبر لایت فوت واکر از کهنه کاران عرصه هنر به یاد پسرش ایجاد شده است هست. پینچون را گروه داوری این جایزه متشکل از آنتونی آپیا، راسل بنکس، لوییس بگلی، امی همپل و هوا ویلیامز گزینش کردند.

این گروه پینچون را از میان نامزدهایی گزینش کرد که از سوی ۲۵۰ عضو آکادمی متشکل از هنرمندان، آرشیتکت ها، نویسندگان و آهنگسازان گزینش می شوند.

گروه داوری راجع به پینچون گفت: حتی اگر «رنگین کمان جاذبه» را به عنوان تنها رمان وی به حساب آوریم، نقش این رمان در ادبیات آمریکا از نظر تاثیر بی نظیر سیاسی، بامزه بودن ویرانگرانه اش و نویسنده درخشانی که آن را ساخت، انکار ناشدنی است.

ریچارد پوریور در سال ۱۹۷۳ در نقد این رمان نوشته بود: «رنگین کمان جاذبه» بیش از هر اثر دیگری جنبش های درونی نویسنده اش را در تظاهرات بیرونی هنر و تکنولوژی به خواننده اش انتقال یافته می کند، چنانکه از نظر تاریخی او به نحوه خارق العاده ای غریب به نظر می رسد.

راسل بنکس نیز راجع به نخستین تاثیرات نوشته های پینچون که به اوایل ۱۹۶۰ بازمی گردد اشاره کرد و تاکید کرد که از همان وقت آثار پینچون جهت جدیت سیاسی و تاریخی شان، جهت جاه طلبی ادبی و جهت طیف فوق العاده هوش و توانایی نویسنده ارزش تحسین شدند.

توماس پینچون ۸۰ ساله از برجسته ترین نویسندگان آمریکایی است و آثارش به بسیاری از زبان ها ترجمه شده است اند. او به خاطر نوشتن رمان های سخت و پیچیده مشهور هست. نوشته های داستانی و غیرداستانی او مجموعه گسترده ای از عنوان ها و ژانرهای متفاوت از تاریخ، موسیقی، دانش و ریاضیات را در بر می گیرد.

وی نخستین رمانش را با عنوان «.V وی» سال ۱۹۶۳ نوشت و از همان وقت در انزوا نویسندگی را ادامه داد. «رنگین کمان جاذبه» سال ۱۹۷۴ جهت پینچون جایزه ملی کتاب آمریکا را به ارمغان آورد. «حراج جنس شمارهٔ ۴۹»، «تاکستان»، «ماسون و دیکسون»، «علیه روز» و «خبث ذاتی» دیگر آثار وی هستند. بروزترین رمان وی که سال ۲۰۱۳ با عنوان «لبه خونین» در ۵۱۲ صفحه منتشر شد، به رویدادهای سال ۲۰۰۱ در نیویورک می پردازد.

جایزه ۱۰۰ هزار دلاری جهت نویسنده منزوی ، توماس پینچون برنده شد

واژه های کلیدی: برنده | جایزه | آمریکا | نویسنده | آمریکایی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs