لمس کردن اندام دستکش طراحی عضلات

لمس کردن: اندام دستکش طراحی عضلات محققان هوشمند اخبار علمی و آموزشی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری حاشیه‌های هفتادسالگی کن

به گزارش شهروند، جشنواره کن هفتادمین سالش را با معرفی برگزیدگان سینمای ٢٠١٧ به آخر رساند. کافه دارها هر روز بساطشان را روی سنگفرش پهن می کردند و بالکن های مشر

حاشیه‌های هفتادسالگی کن

حاشیه های هفتادسالگی کن

عبارات مهم : ایران

روایتی از لحظات به یادماندنی ٧٠ سال جشنواره کن

به گزارش شهروند، جشنواره کن هفتادمین سالش را با معرفی برگزیدگان سینمای ٢٠١٧ به آخر رساند. کافه دارها هر روز بساطشان را روی سنگفرش پهن می کردند و بالکن های مشرف به جشنواره در تصرف چشم هایی بود که به فرش قرمز دوخته شده است بود. مشتاقان فیلم از شهرها و کشورهای دور و نزدیک خود را به امواج مدیترانه می رساندند تا شاهد برگزاری جشنواره ای باشند که هفتاد بار تجربه برگزاری دارد.

حاشیه‌های هفتادسالگی کن

صدای ایرانی

مسئولان اجرایی امور خبرنگاران نام کشور عزیزمان ایران را می شناسند. زن میا نسال کارت را پیدا می کند و توضیح می دهد بعد از کدام سالن باید به کدام سالن و طبقه رفت، چطور از صندوق مخصوصی که شماره اش روی کارت آمده برنامه ها و بروشورهای روزانه را برداریم و نشست های خبری هر فیلم را چطور دنبال کنیم. کارت های رنگارنگ جشنواره امسال مسأله ساز شده. در صف تماشای فیلم رومن پولانسکی پیرمرد ٧٠ ساله ای با کارت زرد کنار ایستاده تا اول کارت آبی ها وارد سالن شوند و نوبت به او برسد.

کنی ها کشور عزیزمان ایران را می شناسند چون کیارستمی را می شناسند که امسال با نبودنش باز هم در جشنواره حضور داشت. در یکی از شب های کن آخرین ساخته اش ٢٤ فریم به یادش به نمایش در می آید و دبیر جشنواره تأکید می کند که فیلمساز ما بخشی از تاریخ هنر هست. در بخش فیلم کوتاه و سینه فوندانسیون و نوعی نگاه هم کارگردانان جوان ایرانی حضور دارند و جایزه می گیرند. ایرانی ها هم به نمایش این فیلم می آیند و در صف انتظار گاهی صدایشان شنیده می شود که «نهار خوردی؟ فیلم علیرضا رو دیدی؟» سیف اله صمدیان هم به سنت هر ساله آمده، در بالکن سالن روزنامه نگاران نشسته و گپ می زند.

به گزارش شهروند، جشنواره کن هفتادمین سالش را با معرفی برگزیدگان سینمای ٢٠١٧ به آخر رساند. کافه دارها هر روز بساطشان را روی سنگفرش پهن می کردند و بالکن های مشر

کنی ها کشور عزیزمان ایران را می شناسند چون نخل طلا را پیش از این به عباس کیارستمی داده اند و «فروشنده» اصغر فرهادی، سال گذشته دو جایزه عالی ترین فیلمنامه و عالی ترین بازیگر مرد (شهاب حسینی) را از اینجا به کشور عزیزمان ایران برده (امسال «خواکین فنیکس» بازیگر آمریکایی جایزه عالی ترین بازیگر مرد را گرفت). همین جشنواره هفتادم هم با حضور فرهادی کلید خورده است.

یکی از خبرنگاران به یاد دارد که سال گذشته به جای موسیقی های همیشگی صدای دل شده است محمدرضا شجریان بر فرش قرمز فیلم گذشته طنین انداز شد.

در آیین اختتامیه جهت معرفی عالی ترین فیلم جشنواره ژولیت بینوش روی سن می آید و از هنر سینما می گوید و علاقه و روشنایی. او روشنایی را به زبان های متفاوت دنیا نام می برد: لومیر در زبان فرانسه، لایت در انگلیسی و… و به کشور عزیزمان ایران می رسد؛ «نور به زبان ایرانی است».

حاشیه‌های هفتادسالگی کن

بلیت لطفا!

در طول ١٠ روز برگزاری جشنواره جمعیتی کاغذ به دست منتظر پشت میله ها می ایستند به امید این که بتوانند بلیت فیلم مورد علاقه خود را ببینند. فیلم های پولانسکی، فاتح آکین، میشاییل هانکه و فرانسوا اوزون بیشترین متقاضی را دارد. «بلیت، خواهش می کنم» میان این علاقه سینماها زن و مردهای سالخورده هم هستند. بعد از اکران خاص خبرنگاران، نشست مطبوعاتی برگزار می شود. همه چیز سر ساعت از پیش تعیین شده است انجام می شود. بعد از نشست دوربین ها منتظر عوامل فیلم هستند و کاغذ ها و تصویر ها منتظر امضا.

به گزارش شهروند، جشنواره کن هفتادمین سالش را با معرفی برگزیدگان سینمای ٢٠١٧ به آخر رساند. کافه دارها هر روز بساطشان را روی سنگفرش پهن می کردند و بالکن های مشر

بیرون از کاخ جشنواره روبه روی فرش قرمز جمعیتی که توانسته اند بلیت بگیرند، از پشت میله ها و بالای نردبان ها می ایستند تا لبخند هنرپیشه ها را ببینند. لبخندی که نمی دانند تا کجا بازی است و تا کجا واقعیت. خیل جمعیتی که اقبال تهیه بلیت نداشته اند در پیاده رو و کوچه روبه رو غرق تماشایند.

اگر ٧٨ سال پیش که جنگ جهانی برگزاری جشنواره را در سال اول تعطیل کرد، اراده ای جهت ادامه کار پیدا نمی شد، شاید شهر بندری کن هم به فراموشی سپرده می شد؛ ولی شهردار وقت کن اصرار داشت و جشنواره بعد از ١٠ سال از سر گرفته شد. بحث ها بر سر برگزاری همزمان با جشنواره ونیز کم نبود و آخر قرعه به نام بهار خورد و مرغان دریایی دیدند که در ١٠ روز جشنواره چه غوغایی در خشکی هست. قایق های تفریحی لنگر می اندازند و کافه ها از جمعیت لبریز می شود.

حاشیه‌های هفتادسالگی کن

اتاق های هتل های بزرگ و کوچک از قبل رزرو شده است اند و بلیت های قطار تمام. کافه سارا که در یکی از کوچه های منطقه قدیمی سوکه است هم در این روزها شلوغ هست. «همه اینها به خاطر جشنواره است.»

در یکشنبه بازار، مارتین نقاش کنار تابلوهای نقاشی اش نشسته و نمایی از بندر می کشد. پیکاسو هم روزهایی در این شهر زندگی کرده و در حوالی کلیسای قرن شانزدهمی نتردام قدم زده هست. نسخه کوچکی از جمعه بازار پروانه. میان خنزرپنزرهای پیرمردی در حاشیه بلوار یک فرش پا خورده نمایان هست. ٢٧٠ یورو. پیرمرد تلاش می کند توضیح دهد که این فرش نقش بلوچی دارد و از جنوب کشور عزیزمان ایران می آید. توضیح دادن برایش ساده نیست به گفتن «بلوچی» بسنده می کند.

جنگ، ترس، فیلم

جشنواره کن با تدابیر امنیتی بسیار برگزار می شود. پیش از هر بار ورود به کاخ جشنواره کیف و وسایل چک می شود. جایی جهت قهوه خوردن خبرنگاران در نظر گرفته شده است ولی اگر جهت هر وعده غذا از محوطه جشنواره خارج شدید باز مراسم کنترل کیف و وسایل تکرار می شود.

فیلم فاتح آکین، فیلمساز ترک ساکن آلمان نمایش داده می شود و بعد در نشست خبری فیلم، کارگردان از درد مهاجرت و جنگ می گوید و درد از دست دادن. کاتیا شخصیت اول فیلم «محوشدگی» همسر و فرزندش را در عملیات تروریستی در آلمان از دست داده هست. همه تحت تأثیر قرار گرفته اند. دایان کروگر در مصاحبه با بولتن های جشنواره از تلاشش جهت درک دردهای مادر از دست داده می گوید. او موهایش را جهت این نقش کوتاه کرده است و می گوید نشستن در این نقش کار راحت ای نبود. کار مشکل که جایزه عالی ترین بازیگر را جهت او آورد. در آیین اختتامیه هنگامی که نام کروگر را می خوانند پای میکروفن می ایستد و در نکوهش تروریسم حرف می زند و از فاتح به عنوان «برادر» و کارگردانی که به موفقیت او کمک کرده، تقدیر می کند.

کروگر می گوید: این اتفاق در هر جایی و جهت هر کسی ممکن است كه رخ بدهد.

هفتاد سالگی جهت برگزارکنندگان امسال اتفاق خاص ای است از این رو روز سه شنبه تعدادی از برندگان قبلی و اشخاص مشهور سینمایی را به مراسم خوش حالی دعوت می کنند؛جرج میلر، پدرو آلمادوار که مدیر هیأت داوران جشنواره هفتادم هست، نیکول کیدمن، گوستاو گاوراس، نیکلاس ویندینگ رفن، آدرین برودی، ویل اسمیت، گاسپار نویی، ژولیت بینوش، اوما تورمن، آلخاندرو گونزالس ایناریتو، رومن پولانسکی، ماریون کوتیار، مونیکا بلوچی، الیور استون، التون جان، بری جنکینز، کاترین دونوو، گی یرمو دل تورو، آلفونسو کوارون، میشائیل هانکه، کریس کلمبوس، سلما هایک، سوفیا کوپولا، بنیسیو دل تورو، کن لوچ، برادران داردن، لیو اولمان، جین کمپیون، آنیس واردا، ایزابل آجانی، مارن آده، فاتح آکین، کالین فارل، برنیس بژو، کریستوف والتس، ال فانینگ، تیلدا سوئینتن، مس میگلسن، گائل گارسیا برنال، دایان کروگر، ژان-پی یر لئو، کلود للوش، جسیکا چاستین، ماتیو گارونه و… نهایی خوش تا امروز جشنواره. همین نام فیلم تازه میشائیل هانکه است که جهت سومین بار به کن آمده. هانکه پیش از این جهت فیلم «عشق» برنده جایزه «نخل طلایی» شد.

روز آخر جشنواره صندوق های پستی خبرنگاران بسته شده. غلغله خیابان ولی همچنان ادامه دارد تا ساعت ٨ که برگزیدگان معرفی شده است اند و مجریان برنامه میهمانان را به سمت درهای خروجی هدایت می کنند. بیرون کاخ دیگر کسی منتظر بلیت نیست. نسیم مدیترانه مثل همه بهارها به ساحل می وزد و بادبان ها را تکان می دهد. همه جا دریاها شبیه هم هستند. شاید ما هم که امسال نخستين جشنواره جهانی فیلم فجر را برگزار کرده ایم، می توانستیم نام جشنواره را به یکی از شهرهای ساحلی جنوب یا شمالمان گره بزنیم.

برندگان

نخل طلای عالی ترین فیلم کن ۲۰۱۷ به فیلم «مربع» ساخته «رابین اوستلوند» کارگردان سوئدی رسید.

جایزه بزرگ هیأت داوران را «رابین کامپیلو» کارگردان فرانسوی جهت فیلم «۱۲۰ تپش در دقیقه» از آن خود کرد.

«سوفیا کاپولا» جهت ساخت فیلم «فریب خورده» جایزه عالی ترین کارگردانی را گرفت.

جایزه عالی ترین بازیگر زن کن ۲۰۱۷ به «دایان کروگر» رسید جهت بازی در فیلم «محوشدگی» ساخته «فاتح آکین». «خواکین فنیکس»، بازیگر آمریکایی جهت بازی در فیلم «تو واقعا این جا نبودی» به کارگردانی «لین رامسی» عالی ترین بازیگر مرد جشنواره آشنا شد.

جایزه عالی ترین فیلمنامه به صورت یکسان به «یورگن لانتیموس» جهت فیلم «کشتن آهوی مقدس» و «لین رامسی» جهت فیلم «تو واقعا این جا نبودی» رسید.

دوربین طلای عالی ترین فیلم اول را کارگردان فرانسوی «لئونور سرالی» به خاطر فیلم «زن جوان» گرفت.

در جشنواره امسال جایزه خاص ای جهت مراسم خوش حالی هفتاد سالگی در نظر گرفتند که به نیکول کیدمن تقدیم شد. کیدمن که در کن ٢٠١٧ در سه فیلم حضور داشت در روز اختتامیه در شهر کن نبود، از طریق ویدیو کنفرانس از هیأت ژوری تقدیر کرد.

واژه های کلیدی: ایران | جایزه | ایرانی | بازیگر | برگزاری | جشنواره | جشنواره | رنگ امسال

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs