لمس کردن اندام دستکش طراحی عضلات

لمس کردن: اندام دستکش طراحی عضلات محققان هوشمند اخبار علمی و آموزشی

گت بلاگز اخبار پزشکی جوانان ایرانی ۷ برابر کشورهای دیگر سکته مغزی می کنند

دبیر انجمن استروک(سکته مغزی) کشور عزیزمان ایران گفت: مطالعات نشان داده است بروز سکته مغزی در جوانان ایرانی 7 برابر جوانان کشورهای توسعه یافته هست. سکته مغزی حدو

جوانان ایرانی ۷ برابر کشورهای دیگر سکته مغزی می کنند

جوانان ایرانی ۷ برابر کشورهای دیگر سکته مغزی می کنند

عبارات مهم : ایران

دبیر انجمن استروک(سکته مغزی) کشور عزیزمان ایران گفت: مطالعات نشان داده است بروز سکته مغزی در جوانان ایرانی 7 برابر جوانان کشورهای توسعه یافته هست. سکته مغزی حدود 10 سال سریعتر به سراغ مردم کشور ما می آید در نتیجه علاوه بر اینکه آمار بالایی از مبتلا شدن به سکته مغزی در کشور وجود دارد باید دقت داشت که جوانان آمار بالایی را در این آمارو ارقام به خود تخصیص داده شده است داده اند.

دکتر شهرام اویس قرن متخصص مغز و اعصاب در گفت و گو با جام جم آنلاین بیان کرد: سکته مغزی دومین علت فوت و میر در کشور عزیزمان ایران آشنا شده است است ولی در مقایسه با کشور های دیگر نظیر امریکا که چهارمین علل فوت و میر را به خود تخصیص داده شده است داده هست، متوجه می شویم در کشور ما شیوع بالاتری دارد. توصیه حائز اهمیت این است که سکته مغزی در جوانان ایرانی نسبت به جوانان کشورهای دیگر زیاد مشاهده می شود.

وی ادامه داد: مطالعات نشان داده است بروز سکته مغزی در جوانان ایرانی 7 برابر جوانان کشورهای توسعه یافته هست. به عبارتی دیگر سکته مغزی حدود 10 سال سریعتر به سراغ مردم کشور ما می آید در نتیجه علاوه بر اینکه آمار بالایی از مبتلا شدن به سکته مغزی در کشور وجود دارد باید دقت داشت که جوانان آمار بالایی را در این آمارو ارقام به خود تخصیص داده شده است داده اند.

جوانان ایرانی ۷ برابر کشورهای دیگر سکته مغزی می کنند

این متخصص سکته مغزی را علت مرسوم ناتوانی دانست و گفت: علاوه بر از بحث فوت عنوان ناتوانی جسمی است که باعث نگرانی در افراد می شود. موضوعی که زیاد جامعه و افراد را تحت تاثیر قرار می دهد ناتوانی جسمی ناشی از سکته مغزی است یعنی بیمار بر اثر سکته مغزی دچار فلج در یک سمت بدن می شود، توانایی تکلم، کنترل ادرار و راه رفتن را از دست می دهد و علاوه بر آنان در حافظه و پردازش اطلاعات نیز دچار اختلال می شود.

اویس قرن اشاره کرد: حدود 90 درصد سکته های مغزی تحت تاثیر 10 عامل رخ می دهد که قابل پیشگیری هست. فشارخون اوج ، مصرف سیگار، وزن زیاد، قند بالا، عدم تحرک، تغذیه نامناسب، ،چربی بالا، مصرف الکل، استرس و بیماری های قلبی 10 عامل مهم بروز سکته مغزی در افراد است.

دبیر انجمن استروک(سکته مغزی) کشور عزیزمان ایران گفت: مطالعات نشان داده است بروز سکته مغزی در جوانان ایرانی 7 برابر جوانان کشورهای توسعه یافته هست. سکته مغزی حدو

این نورولوژیست متذکر شد: چهار علامت مهم که توصیه می شود مردم بدانند این است که فلج ناگهانی نیمی از بدن، عدم تکلم، عدم تعادل در راه رفتن و از دست دادن بینایی خبر از سکته مغزی در فرد می دهد. با توجه به اینکه عوامل سکته مغزی در بین تمام مردم دنیا برابر هست، شیوع آن در جوانان ایرانی به علت سبک زندگی و عدم توجه به عوامل سلامتی زیاد هست. جوانان ایرانی هنگامی که دچار عارضه می شوند یا به دکتر مراجعه نمی کنند یا در صورت مراجعه و تشخیص، روند درمان را پیگیری نمی کنند.

دبیر انجمن استروک کشور عزیزمان ایران خاطرنشان کرد: اگر خود یا یکی از نزدیکان شما به طور ناگهانی دچار بی حسی یک سمت بدن شد یا در حین مکالمه ناگهان توان تکلم را از دست داد سریعا به اورژانس اطلاع دهید . در حال حاضر در کشور امکان تزریق آمپولی وجود دارد که اگر بیمار حداکثر 3 تا 4 ساعت بعد از رخ دادن سکته مغزی که از آن به وقت طلایی یادشده، به بیمارستان مراجعه کند به وی تزریق می شود و امکان بازگشت سلامتی بیمار بسیار زیاد کردن پیدا می کند. متأسفانه هر دقیقه که از وقت طلایی 2 میلیون سلول مغزی از دست می رود که جهت بازگشت آن کاری نمی توان کرد.

به گفته وی، در دولت دهم و یازدهم با همکاری وزیر بهداشت و انجمن سکته مغزی کشور عزیزمان ایران توانستیم درمانی که در دنیا 20 سال قبل ارائه شده است بود و در کشور عزیزمان ایران نیز صورت می گرفت را در تحت پوشش بیمه قرار دهیم.

جوانان ایرانی ۷ برابر کشورهای دیگر سکته مغزی می کنند

وی در آخر به جوانان توصیه کرد: کنترل فشار خون، کنترل قند و درمان دیابت، ترک سیگار و قلیان، درمان چاقی، درمان چربی و کلسترول، فعالیت بدنی کافی و ورزش، رژیم غذایی سالم، درمان بیماری های قلبی راه های پیشگیری از سکته مغزی است.

واژه های کلیدی: ایران | کنترل | درمانی | ایرانی | جوانان | درمان چاقی | درمان دیابت | کشورهای دیگر | درمان بیماری های قلبی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs